چالش کشوری تبیان (مقدماتی دوم)

 

ورود به بخش مسابقات

زمان مسابقه، 9 صبح 28 فروردین ماه 1394

 

زبان برنامه‌نویسیC++  یک زبان برنامه‌نویسی کامپیوتری سطح بالا و عمومی (با کاربرد های متنوع) می باشد. این زبان از تمام روش های مرسوم برنامه نویسی از قبیل برنامه‌نویسی شی‌گرا، برنامه نویسی ساخت یافته و برنامه نویسی پایه پشتیبانی می کند. زبان ++C در سال 1983 در آزمایشگاه های بل (Bell Labs) و بر مبنای زبان سی با افزودن امکانات برنامه نویسی شی گرا ساخته شد. این زبان از حوالی سال 1990 میلادی یکی از پرکاربردترین زبان‌های برنامه نویسی به شمار می رود که برای برنامه نویسی سیستمی و برنامه نویسی ویژوال (بر مبنای GUI) در محیط های مختلف از قبیل ویندوز و لینوکس به صورت وسیع به کار می رود.

 

گروه آموزشی FirstStep با همکاری بخش پژوهش های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان قصد دارد در راستای اجرای پروژه های برنامه نویسی در سال های جاری ابتدا با برگزاری مسابقات برنامه نویسی با عنوان چالش های برنامه نویسی مقدماتی اول و دوم و نهایی دانش آموزان علاقه مند را ترغیب به یادگیری این زبان برنامه نویسی نماید.

    

در این طرح، ابتدا بر اساس مطالب آموزشی و تمرین های ارایه شده با این زبان برنامه نویسی آشنا شده و در انتها دانش آموزان علاقه مند می توانند در چالش برنامه نویسی مقدماتی اول و دوم که به صورت آنلاین برگزار می شود شرکت نمایند و در صورت کسب رتبه های برتر در این مسابقات شانس حضور در چالش نهاییدهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان را در اردیبهشت ماه 1394 خواهند داشت.

شرکت کنندگانی که در چالش مقدماتی اول موفق نبودند و یا علاقه مندان جدید می توانند در چالش برنامه نویسی مقدماتی دوم که در تاریخ 28 فروردین ماه به صورت آنلاین برگزار می شود شرکت نمایند و شانس خود را برای دریافت جایزه و حضور در چالش نهایی جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان امتحان کنند.

این دوره از مسابقات ویژه دانش آموزان سال هفتم و هشتم و سال اول و دوم دوره متوسطه میباشد.

لازم به ذکر است ان شاءالله چالش برنامه نویسی نهایی به عنوان یکی از مسابقات دهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان در اردیبهشت ماه سال 94 در دانشگاه شهید بهشتی تهران به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

 گام اول: برای شروع لازم است تا مطالب آموزشی ارائه شده در سایت را به دقت مطالعه نمایید.

 گام دوم: نرم افزار برنامه نویسی C++  را از اینجا دانلود و نصب نمایید.
 گام سوم: چنانچه عضو سایت نیستید کافی است عضو سایت شوید.
گام چهارم: تمرین های مختلف برنامه نویسی را دیده و آن ها را حل کنید. همچنین می توانید در بحث های انجمن ها شرکت کنید و مشکلات خود را مطرح کنید و برای آن ها به دنبال راه حل بگردید و یا به سوالات دیگران پاسخ دهید. برای آموزش میتوانید از بخش آموزش ctalk استفاده کنید و یا کتاب گام اول برنامه نویسی C++‎ را مطالعه کنید.
 
 گام پنجم : زمان، زمان رقابت است. در رقابت ها و مسابقات برنامه نویسی چالش شرکت کنید و توان برنامه نویسی خود را نسبت به دیگران بسنجید و شانس حضور در مسابقه حضوری را به دست بیارید تا برنده جایزه شوید.

برای ورود به بخش مسابقات بر روی آدرس زیر کلیک کنید.

http://www.firststep.ir/chalesh

زمان مسابقه، 9 صبح 28 فروردین ماه 1394

در صورت داشتن سوال میتوانید سوال خود را در انجمن گفتگوی این چالش مطرح کرده و یابه آدرس chalesh@firststep.irارسال کرده و یا با شماره 02188337237 تماس بگیرید.